Ağaçların Nasıl Konuştuğunu Duyuyor musun?

Ormanda Küçük Bir Keşif Gezisi

Yazar :

  • ISBN: 978-605-69786-0-9
  • Ölçüler: 21 x 28,5 cm
  • 1. Basım: Kasım 2019
  • 132 sayfa
  • Çeviren: Ümit Soylu
  • Redaksiyon: Mehmet Barış
  • Kapak tasarımı: Dagmar Herrmann
  • Sayfa tasarımı-grafik uygulama: Faruk Özcan

Ağaçlar ve ormanlar üzerine kaleme aldığı kitaplarıyla başta ülkesi Almanya olmak üzere son dönemde tüm dünyada geniş bir okur kitlesine kavuşan Peter Wohlleben’i Türk okurları da çok sevdi. Onu tüm dünyada üne kavuşturan ve Türkiye’de Kitap Kurdu etiketiyle yayımlanan popüler bilim kitabı Ağaçların Gizli Yaşamı ülkemizde doğaya, ağaçlara ve ormanlara çok daha bilinçli bir gözle bakılmasının yolunu açtı.

Peter Wohlleben’i minik kitap kurtlarıyla da tanıştırmanın zamanının geldiğine inanan Kitap Kurdu yazarın çocuklara yönelik kaleme aldığı Ağaçların Nasıl Konuştuğunu Duyuyor musun? - Ormanda Küçük Bir Keşif Gezisi adlı ilk kitabını TEMA’nın da desteğini alarak 7-11 yaş grubundaki küçük okurlar için yayına hazırladı.

Wohlleben’in alanı üzerine derin bilgisini sempatik bir üslupla aktardığı bu renkli ve bol resimli, çizimli kitabı çocuklarımız çok sevecek ve onlar da tıpkı büyükleri gibi, ağaçlar ve ormanlar üzerine deneyim ve bilimsel araştırma sonucu elde edilmiş pek çok bilgiyi -Türkiye’de bugüne kadar yayımlanmamış bir formatta- tek kitapta edinme şansı bulacaklar.
 

YAZAR HAKKINDA

Peter Wohlleben 1964 yılında Bonn’da dünyaya geldi. Ormancılık eğitimi aldıktan sonra Rheinland-Pfalz Orman Müdürlüğü’nde memur olarak çalıştı. Çevrebilim üzerine düşüncelerini eyleme dökebilmek için memurluktan ayrılan Wohlleben, doğa dostu yöntemler kullanarak, Hümmel köyünün tahsis ettiği ormanlık alanı yönetme görevini üstlendi. Düşüncelerini her kesimden insanın anlayacağı bir üslupla ilk kez Aaçların Gizli Yaamı adlı kitabında bir araya getiren Wohlleben, kitap yazmayı, seminer vermeyi ve ağaçlar üzerine geliştirdiği düşüncelerini ve heyecanını Hümmel köyünde kendisini ziyaret eden doğaseverlerle paylaşmayı sürdürüyor. Aaçların Nasıl Konutuunu Duyuyor musun? Wohlleben’in imzasını taşıyan ilk çocuk kitabı.


Bunu İnceleyenler Bunlarla da İlgilendiler